укррус

Телефони у Львові

  • (097) 909-87-24
  • (093) 931-97-82
  • (066) 991-76-46
всі телефони

Лампи для фототерапії. Оренда у Львові

  • Жовтяниця новонароджених. Що потрібно знати?

Скоріш за все, якщо у вашого малюка виявили жовтяницю новонароджених (жовтуху новонароджених), вам повідомили , що хвилюватись занадто не варто, що у більшості випадків – це цілком нормальний процес адаптації до життя поза маминим животиком. І що таке трапляється практично у кожного другого доношеного немовлятка і у 80% малят, що поспішили з’явитись на світ раніше.

Жовтяницю ви зможете побачити візуально, якщо рівень білірубіну перевищить 80 мкмоль/л , зазвичай це вдається зробити  ще у пологовому будинку до 3ї доби життя крихітки. Рівень біліруніну можна визначити спеціальним апаратом, який просто прикладуть до шкіри дитинки, і вам навіть не потрібно буде навіть здавати аналіз крові.

Якщо для цього є покази, ваше перебування у пологовому будинку продовжать, і замість звичайних 3х діб ви можете провести там трохи більше часу, адже потрібно буде потримати дитинку під спеціальною лампою – лампою для фототерапії.

Якщо перспектива довшого перебування у пологовому будинку вас не тішить, зателефонуйте нам, уточніть навність фотолампи від жовтяниці напрокат і спокійно їдьте лікуватися додому.

Відверто кажучи, якщо гіпербілірубінемію у вашої дитинки виявили ще у пологовому – це не великий клопіт. Проблеми з’являються, якщо її виявить дільничий педіатр, коли ви будете вже вдома. Тоді доведеться їхати з немовлям в інфекційну лікарню. Або ж набратися терпіння і чекати поки жовтяниця пройде сама по собі.

Але як свідчить досвід спілкування із матусями діток у яких була жовтушка новонароджених, нервів на це вистачає далеко не у всіх. Зараз у матусь є доступ до величезної кількості нформації, і, практично кожна з них, зіштовхнувшисть із проблемою жовтяниці новонароджених має можливість про все прочитати і все гарненько вивчити. І, звичайно, перелопативши масу статтей, серед втішної інформації про те, що жовтяниця у переважній більшості безпечна, вони бачать і те, що є й інша сторона – а саме те, що це явище може спричинити невідворотні зміни у мозку дитини.

Яка ж небезпека ховається часом у жовтяниці новонароджених?

Сам білірубін не може ефективно виводитись із організму із калом та сечею (є водонерозчинним), але при цьому він може відкладатися в тканинах, які багаті на жир (оскільки він жиророзчинний ) – у немовлят це мозок та підшкіно – жирові тканини. І, якщо показники білірубіну стають надто високими, жовтяниця з фізіологічної може перейти у патологічну. У цьому випадку можуть  фарбуватися  ядра головного мозку,а це може призвести до інвалідності в результаті розвитку так званої «ядерної жовтяниці».

  • Лікування жовтяниці новонароджених. Фототерапія та фотолампи від жовтухи.

Найчастіше жовтяницю новонароджених з некритичними показниками  лікують за допомогою фототерпії в пологовому будинку чи у стаціонарі.

Фототерапія при жовтяниці – це опромінювання спеціальним блакитним світлом з певною довжиною хвилі, яке допомагає перевести небезпечний білірубін у цілком безпечну сполуку - люмірубін, який спокійнесенько виводиться собі із організму дитинки з жовчю та сечею.

Фототерапія – безпечна для немовлят, але потрібно пам’ятати деякі нюанси:

Лампу віж жовтяниці встановлюємо на рівні орієнтовно 45 см від дитинки,

Під час «засмагання» на крихітці повинно бути якомога менше одягу (в ідеалі без нього), адже чим більша площа , яку вдається освітити, тим ефективнішим і швидшим буде лікування,

під час лікування оченята дитини слід захистити спеціальними окулярами бао шапочкою, щоб уникнути опіку сітківки.

До того як почати фототерапію вдома ми наполегливо рекомендуємо проконсультуватись із вашим педіатром чи лікарем, якому довіряєте.

Великим мінусом фототерапії вважається довготривале відлучення новонародженого від мами, але з Baby Service ви можете бути спокійні – беріть фотлампу в оренду і вам не доведеться розлучатися з крихіткою.

Що потрібно знати про фотолапи від жовтяниці?

Найважливіше це те, що такі лампи мають обмежений ресурс використання – 2000 годин. Після цього лампа світитиме, як і о того, але ефективність її буде знижуватися.

У нас, в Baby Service, усі лампи обладнані лічильниками відпрацьованого часу, і після 2000 годин роботи ми обов’язково замінюємо їх на нові.

У лампах відсутнє ультрафіолетове випромінювання , тому її світло не шкідливе для дитинки на відміну від сонячного.

Лампи потрібно дуже обережно транспортувати і ні в якому випадку не допускати падіння.